اسنپ‌پی یک راه حل جدید پرداخت است که به کاربران این امکان را می‌دهد محصولی که لازم دارند را بدون نیاز به ضامن یا وثیقه، در یک فرایند خیلی ساده خرید کنند و هزینه‌اش را بعدا در چهار قسط پرداخت نمایند.

سرویس اعتباری، راهی سریع و آسان برای خرید کالاهای مد نظر شما با اقساط ۴ ماهه می‌باشد. این سرویس بدون نیاز به ضامن، چک یا سفته، فقط با بررسی کد ملی شما نزد بانک مرکزی استعلام خوش حسابی شما را در چند ثانیه می سنجد و اگر از امتیاز کافی برخوردار باشید به شما از مبلغ ۲ تا ۱۰ میلیون تومان اعتبار جهت خرید تعلق می‌دهد همچنین هرچه بیشتر با این سرویس کار کنید اعتبار شما به سقف نزدیکتر می‌شود.
تمامی محصولات؛البته اگر قیمت کالا زیر عدد تعیین شده توسط اسنپ باشد قابلیت خرید توسط اسنپ پی حذف می‌گردد.
۱- محصول را انتخاب کرده و به سبد خرید خود اضافه نماید. ۲- مراحل خرید شامل وارد کردن اطلاعات مرسوم مانند: نام، نام خانوادگی، شماره همراه، نشانی و… را تکمیل فرماید. ۳- روش ارسال مناسب خود را انتخاب نماید. ۴- در مرحلهٔ پرداخت، از میان درگاه‌های موجود درگاه پرداخت اقساطی اسنپ‌پی را انتخاب بفرماید. ۵- در صفحه‌ی جدید که باز شده است شماره موبایلی که قبلاً با آن در اسنپ ثبت‌نام کرده‌اید را وارد کنید. ۶- کد تأییدی که برای شما پیامک می‌شود را وارد نماید. ۷- با پرداخت قسط اول در همان لحظه خریدتان نهایی می‌شود و سفارشتان روی تاور ثبت می‌شود.
ابتدا باید اپلیکشین «اسنپ» را داشته باشید و با شماره‌ی خود به آن وارد شده باشید. برای تسویه‌حساب، در بخش «سرویس اعتباری» وارد شوید. بعد از مشاهده صورت‌حسابتان، در صفحه اصلی برنامه یا از قسمت بدهی‌ها، روی دکمه پرداخت بزنید، با ورود به درگاه بانکی می‌توانید حسابتان را تسویه کنید. مهلت تسویه‌ حساب پایان هر ماه است، اما نگران نباشید برای راحتی شما امکان پرداخت تا ۵ روز بعد هم وجود دارد.
تاریخ سررسید شما پایان هر ماه شمسی است اما برای سهولت هرچه بیشتر شما امکان پرداخت تا ۵ روز بعد از سررسید را هم وجود دارید. این بدان معناست که آخرین مهلت پرداخت صورت‌حساب بدون جریمه دیرکرد (وجه التزام) تا روز پنجم ماه بعد است. در صورت عدم پرداخت صورت‌حساب در این بازه ۵ روزه، مبلغی معادل ۵% از بدهی پرداخت‌نشده به عنوان جریمه دیرکرد محاسبه و به مبلغ صورت‌حساب شما اضافه می‌شود و به ازای هر ماه دیرکرد در پرداخت بدهی این مبلغ دوباره محاسبه و به جریمه دیرکرد ماه قبل اضافه می‌شود. توجه داشته باشید در صورت بی‌توجهی به پرداخت در موعد مقرر با توجه به اطلاع‌رسانی‌های انجام شده، علاوه بر اینکه دیگر نمی‌توانید از سرویس اعتباریتان استفاده کنید و بدهکار می‌شوید، اطلاعات شما به عنوان مشتری بد‌حساب به نهادهای نظارتی و اعتبارسنجی ارائه می‌شود. اما خب نگران فراموشی پرداخت صورت‌حساب خود نباشید هر ماه از روش‌های مختلف مانند پیامک و اعلان‌ها موعد تسویه به شما اطلاع‌رسانی خواهد شد.
در حال حاضر این عدد بین ۲ تا ۱۰ میلیون است که معمولا از ۲ یا ۳ میلیون تومان شروع می‌شود و با خوش‌حسابی به سمت 10 میلیون تومان حرکت می‌کند، ضمناً در آینده سقف بیشتر خواهد شد و مزایا نیز افزایش پیدا می‌کند و هرچه در این سیستم بیشتر کار کنید اعتبار بیشتری خواهید داشت.
در صورتی که مبلغ کالای انتخابی از کل اعتبار شما بیشتر باشد، مبلغ مابه التفاوت مبلغ کالا و اعتبار شما، به قسط اول شما اضافه می‌شود. برای مثال قیمت کالایی 3 میلیون تومان است و اعتبار شما 2 میلیون تومان است. قسط اول 1 میلیون و 500 هزار تومان می‌شود و سه قسط بعدی، ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود. در واقع کمبود اعتبار شما در قسط اول محاسبه خواهد شد و در این سیستم نیاز به کاری از سمت شما نیست و همه چیز به صورت اتوماتیک برای شما تدارک دیده شده است.
بله خرید اعتباری هم در آینده نزدیک به تاور اضاف میشود.